letters-1551554

Im wcześniej tym lepiej, czyli jak bezboleśnie rozliczyć swój podatek w związku z pracą w Holandii

Z początkiem nowego roku warto zrobić porządek w dokumentach i przygotować te, które będą niezbędne do złożenia zeznania podatkowego w holenderskiej skarbówce. Nie masz głowy do rozliczeń, ale wiesz, że istnieje możliwość uzyskania nadpłaty podatku, jaką jest zwrot podatku z Holandii? Skorzystaj z naszych usług i ciesz się dodatkową gotówką dla siebie i Twoich bliskich.

Pracując w sposób legalny co roku przychodzi ten sam obowiązek, zwany obowiązkiem podatkowym, aby stanąć przed fiskusem i jak na spowiedzi wyliczyć co do grosza swoją sytuację majątkową z roku ubiegłego. I tak osoby zatrudnione na umowę o pracę na terenie Holandii, jak i te prowadzące w tym kraju działalność gospodarczą stoją przed koniecznością złożenia zeznania podatkowego przed holenderskim fiskusem do końca marca po zakończonym roku podatkowym.

Do złożenia zeznania podatkowego wiemy z doświadczenia, że warto zacząć przygotowania nieco wcześniej. Im szybciej zgromadzimy niezbędne dokumenty, tym wcześniej złożymy zeznanie podatkowe, a i w przypadku, gdy przysługuje nam zwrot podatku z Holandii, nadpłata ta szybciej trafi bezpośrednio na nasze konto.

Jakie dokumenty będą potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii?

Przede wszystkim będą to kopie Jaaropgave otrzymane od wszystkich pracodawców, u których pracowaliśmy w roku ubiegłym. Jeżeli byliśmy zatrudnieni na terenie Holandii w ramach delegowania z zagranicznego zakładu pracy oraz/lub byliśmy ubezpieczeni poza Holandią dodatkowo będziemy musieli posiadać kopię druku A1.

Poza dokumentami od pracodawców, należy również przygotować kserokopie dokumentów urzędowych: kopię urzędowego nadania numeru SoFi/BSN, a w przypadku posiadania meldunku na terenie Holandii – kopie druków z holenderskiego Urząd Gminy. Warto również przygotować inne dokumenty, które mogliśmy otrzymać z urzędów (np. urzędu pracy czy od fiskusa) w trakcie ubiegłego roku podatkowego.

Pamiętajmy, aby przy rozliczaniu się z fiskusem i wypełnianiu stosownych dokumentów przygotować swój aktualny numer rachunku bankowego, na jaki chcielibyśmy w razie nadpłaty otrzymać swój zwrot podatku z Holandii.