Procedura zwrotu podatków

Norwegia - Zwrot podatku i zasiłku z NorwegiiZwrot podatku z Norwegii, Procedura

Rozliczenie z norweskim urzędem skarbowym nie musi być trudne. Dzięki nam możesz łatwo i bardzo szybko złożyć zeznanie. Co należy zrobić?

1. Skontaktuj się z nami

Pracując legalnie w Norwegii masz nawet 3 lata, aby rozliczyć się z fiskusem i uzyskać zwrot podatku. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez:

  • formularz kontaktowy na naszej stronie www, wpisując jako kraj rozliczenia Norwegię;
  • e-mail: info@jubira-podatki.pl;
  • telefon: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Przebywając w Norwegii i podejmując tam zatrudnienie, bardzo często otrzymujemy różnego rodzaju dokumenty, które później mogą okazać się potrzebne przy rozliczeniu podatkowym. Część dokumentów otrzymasz od nas – trzeba je wypełnić i odesłać na adres naszego biura, dołączając do nich oryginały dokumentów od pracodawcy i z norweskiego urzędu. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskacie w dziale Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Po skompletowaniu i wypełnieniu oraz podpisaniu wszystkich dokumentów, prosimy o ich przesłanie listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres naszego biura:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Norwegia”

Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności,za przesyłki które wysyłane są do nas formie listu ekonomicznego. Prosimy o wykonanie kserokopii wszystkich dokumentów przesyłanych do naszego biura.

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku

Na podstawie przesłanych do nas dokumentów, po wnikliwym zapoznaniu się z nimi, będziemy mogli szacunkowo określić czy i na jak wysoki zwrot możesz liczyć. Kalkulacja ma charakter symulacyjny i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń w sytuacji kiedy norweski urząd wyliczy inną wysokość zwrotu. O ostatecznej kwocie zwrotu podatku dowiesz się, gdy otrzymasz decyzję podatkową z norweskiego Skateetaten.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Przygotowany wniosek podatkowy przekazujemy do urzędu skarbowego w Norwegii w Twoim imieniu, a następnie czekamy na decyzję urzędników. W przypadku zbyt długiego oczekiwania na odpowiedź, przesyłamy ponaglenia i monity tak, aby zwrot podatku był jak najszybciej przekazany na Twoje konto bankowe lub czekiem.

6. Przekazanie należnych pieniędzy

Po rozpatrzeniu wniosku przez norweski urząd skarbowy i pozytywnym jego zaopiniowaniu, po wydaniu decyzji podatkowej następuje wypłata pieniędzy. Sposobów na wypłatę jest aż trzy. Pieniądze mogą zostać przelane na konto bankowe w Norwegii, na konto bankowe w Polsce, lub w formie czeku, który można zrealizować w polskich placówkach bankowych. Decyzja co do sposobu wypłaty pieniędzy należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Masz jakieś pytania? Chcesz o coś dopytać w związku z norweskim rozliczeniem? Skontaktuj się z nami. Postaramy się znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.