Procedura zwrotu podatków

Norwegia - Zwrot podatku i zasiłku z NorwegiiZasiłek rodzinny z Norwegii – procedura

Pracując legalnie w Norwegii masz szansę na skorzystanie z tamtejszego świadczenia w postaci zasiłku rodzinnego na utrzymanie swojego dziecka lub dzieci. Dzięki naszej pomocy bez zbędnych formalności przejdziesz przez procedurę wnioskowania o norweski zasiłek.

Zobacz jakie to proste. W kilku krokach ujęliśmy całą procedurę, co znacznie usprawniło proces wnioskowania o świadczenie rodzinne przez naszych Klientów. Zachęcamy Cię do tego, abyś i Ty skorzystał/a z tej możliwości. W związku z tym:

1. Skontaktuj się z nami

Żebyśmy mogli pomóc Ci w uzyskaniu norweskiego zasiłku rodzinnego, skontaktuj się z nami. Możesz to zrobić na kilka sposobów, czyli poprzez:

  • wypełnienie formularza online, który znajduje się na naszej stronie internetowej;
  • telefon do nas pod numer: +48 (32) 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • wysłanie do nas e-maila na adres: info@jubira-podatki.pl;
  • osobistą wizytę w naszym biurze, gdzie będziesz mógł/mogła uzyskać niezbędne informacje dotyczące zasiłku na dzieci obowiązującego w Norwegii.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Dzięki skontaktowaniu się z nami będziemy mogli przesłać Ci część dokumentów wymaganych przez norweski urząd, jak również instrukcję wypełniania dokumentacji, którą dołącza się do wniosku o zasiłek rodzinny z Norwegii. Wszystkie informacje związane z wypełnianiem druków wymaganych przez NAV zgromadziliśmy w dziale: Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Jeżeli skompletujesz całą dokumentację, przekaż ją do naszego biura. Możesz to zrobić osobiście, wysyłając ją listem poleconym lub kurierem pod adres:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zasiłek rodzinny Norwegia

4. Wnioskujemy o zasiłek rodzinny

Gdy otrzymamy od Ciebie dokumenty będziemy mogli je sprawdzić, uzupełnić i dołączyć do wniosku o przyznanie świadczenia rodzinnego z Norwegii. Następnie niezwłocznie, w Twoim imieniu przekazujemy wniosek do NAV i wraz z Tobą oczekujemy na decyzję. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy, w związku z czym na bieżąco monitorujemy Twoją sprawę, a także natychmiast reagujemy w przypadku dodatkowych zapytań ze strony urzędników.

5. Decyzja zasiłkowa i wypłata norweskiego zasiłku

Kiedy uzyskasz pozytywną decyzję odnośnie przyznania zasiłku rodzinnego z Norwegii, możesz liczyć na to, że w niedługim czasie na Twoje konto wpłynie należność miesięczna z jego tytułu. Jeżeli wnioskowaliśmy o pieniądze za okresy wcześniejsze, kwota zasiłku w pierwszym miesiącu powinna być dodatkowo zwiększona.

Zachęcamy do kontaktu z nami, jeżeli chcesz wraz z nami starać się o zasiłek rodzinny z Norwegii.