Procedura zwrotu podatków

Zwrot podatków z Niemiec oraz zasiłek rodzinny Kindergeld - pomoc, poradyZasiłek rodzinny z Niemiec – procedura

Legalna praca w Niemczech pozwala na korzystanie z tamtejszych świadczeń na równych zasadach jak niemieccy obywatele. Dzięki temu wychowując dzieci masz możliwość poprawienia swojej sytuacji materialnej dzięki niemieckiej kasie rodzinnej. Wnioskowanie o Kindergeld z naszą pomocą pozwoli Ci bez zbędnych formalności uzyskać środki, które mogą znacznie wpłynąć na Twój rodzinny budżet. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie, od momentu złożenia wniosku, aż do czasu uzyskania decyzji związanej z przyznaniem zasiłku.

Radzimy zapoznać się z poniższą procedurą, dzięki której przekonasz się jak prosto jest z nami wnioskować o zasiłek rodzinny z Niemiec.

1. Skontaktuj się z nami

Po pierwsze, prosimy o skontaktowanie się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci uzyskać niemieckie świadczenie rodzinne. Możesz to zrobić, korzystając z kilku kanałów komunikacji:

  • wypełnij formularza online, który znajduje się po prawej stronie;
  • zadzwoń do nas pod jeden z numerów: +48 (32) 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • napisz do nas e-mail na adres: info@zwrotpodatkow.pl
  •  odwiedź nas w biurze, abyśmy mogli w czasie jednej wizyty dopełnić wszelkich możliwych formalności związanych z zasiłkiem na dzieci z Niemiec.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Dzięki skontaktowaniu się z nami uzyskasz pełen pakiet informacji związanych z formularzami, jakie należy przygotować, by móc wnioskować o zasiłek rodzinny w Niemczech. Część z wymaganych dokumentów prześlemy do Ciebie pocztą lub poprzez adres e-mail, natomiast część będziesz musiał/a przygotować we własnym zakresie. Pomożemy Ci wypełnić niezbędną dokumentację, a wszystkie informacje z nią związane znajdziesz w dziale Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Wypełnioną i podpisaną dokumentację, jaką trzeba załączyć do wniosku o zasiłek rodzinny z Niemiec prosimy wysłać do nas pod adres:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zasiłek rodzinny Niemcy”

Uwaga! Przed wysłaniem wszelkich oryginalnych dokumentów prosimy o dokonanie ich kserokopii. Ponadto, dla większego bezpieczeństwa w czasie wysyłki radzimy skorzystać z firmy kurierskiej lub nadać dokumentację listem poleconym oraz zachować potwierdzenie wysyłki.

4. Wnioskujemy o zasiłek rodzinny

Gdy otrzymamy od Ciebie dokumenty możemy je przeanalizować i w sposób indywidualny przygotować wniosek o niemiecki zasiłek rodzinny. Wówczas wniosek wraz z pełną dokumentacją przekazujemy do odpowiedniej kasy świadczeń socjalnych w Niemczech. Następnie monitorujemy Twoją sprawę, oczekując na decyzję urzędników. Decyzja może wpłynąć nawet po kilku miesiącach od złożenia wniosku o niemiecki zasiłek rodzinny.

5. Decyzja zasiłkowa

Decyzja urzędników Familienkasse wpłynie na adres naszego biura. Może zdarzyć się, że decyzja o przyznaniu zasiłku rodzinnego zostanie wysłana na adres Państwa w Polsce lub w Niemczech. Jeśli taka sytuacja nastąpi, prosimy o pilny kontakt z Naszym biurem oraz przesłanie dokumentu. Jeżeli decyzja będzie negatywna, weryfikujemy, czy jest możliwość odwołania się od niej. Jeśli tak- od natychmiast wysyłamy odwołanie do Familienkasse i oczekujemy na ponowne rozpatrzenie wniosku. Z kolei pozytywna decyzja oznacza, że już niedługo uzyskasz świadczenie o jakie wnioskowałeś/aś.

6. Wypłata zasiłku niemieckiego

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pora oczekiwać na wypłatę należnych pieniędzy. Wpływ na Twoje konto następuje bezpośrednio z konta urzędu, jakim jest Familienkasse.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, dzięki którym uzyskanie zasiłku z Niemiec będzie prostsze niż myślisz.