Zwrot podatku ze Szwecji – pomoc

Potrzebujesz więcej informacji związanych z kwestią rozliczeń podatkowych ze Szwecją? Koniecznie zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań, jakie zadawali nam nasi Klienci, decydując się na wnioskowanie o szwedzki zwrot podatku z naszą pomocą. Mamy nadzieję, że przedstawione odpowiedzi nieco rozjaśnią Ci skomplikowane sprawy związane z rozliczeniami ze szwedzkim fiskusem.

Czy możliwe jest wnioskowanie o zwrot podatku ze Szwecji, jeżeli przebywam obecnie w Polsce?

Oczywiście istnieje taka możliwość, a nawet w pewnych przypadkach o wiele łatwiej jest przygotować się do złożenia takiego rozliczenia przebywając właśnie w Polsce. Współpracując z nami w zakresie wnioskowania o zwrot podatku ze Szwecji, wszystkie formalności możesz załatwić w czasie jednej wizyty w naszym biurze, albo wysyłając do nas dokumentację pocztą polską lub kurierem. Całą resztą zajmiemy się my, aby móc przygotować kompletne rozliczenie podatkowe w Twoim imieniu do szwedzkiego urzędu skarbowego.

Czy przysługuje mi zwrot podatku ze Szwecji?

Zwrot podatku w związku z pracą na terenie Szwecji może przysługiwać czynnym podatnikom podatku dochodowego w Szwecji zarejestrowanych w szwedzkim urzędzie skarbowym na warunkach ogólnych lub pracownikom zatrudnionym na terenie Szwecji powyżej 183 dni. Pamiętaj, jeśli byłeś płatnikiem najniższego 25% podatku, nie możesz starać się o jego zwrot.

Jakie dokumenty muszę posiadać, by odzyskanie pieniędzy za pracę w Szwecji było możliwe?

Wśród wymaganych dokumentów są takie, które dostarczymy Ci sami, uzyskując je bezpośrednio ze szwedzkiego urzędu skarbowego oraz te, jakie potwierdzają Twój pobyt i zatrudnienie w Szwecji. Gdy pracowałeś/aś w tym kraju z pewnością otrzymywałeś/aś różnego typu dokumenty, które na etapie złożenia wniosku o zwrot podatku ze Szwecji mogą Ci się przydać. Więcej o wymaganych dokumentach związanych ze szwedzkim rozliczeniem podatkowym znajdziesz w dziale: Dokumenty.

Czym jest Personnummer/ Samordningsnummer?
Podejmując decyzję o wyjeździe do pracy do Szwecji pamiętaj, że przed podjęciem zatrudnienia warto wyrobić sobie szwedzki numer identyfikacji osobistej. Personnummer/ Samordningsnumer jest odpowiednikiem polskiego numeru PESEL, który pozwala na załatwienie wielu spraw urzędowych na terenie Szwecji oraz na podjęcie legalnie pracy.

W jaki sposób odzyskam swoje pieniądze?

Procedura rozpatrywania wniosku o zwrot podatku przez szwedzkich urzędników trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Pozytywna decyzja podatkowa, jaką otrzymasz z urzędu skarbowego w Szwecji oznacza, że do kilku tygodni uzyskasz czek na adres, jaki podałeś/aś w formularzu. Czek ze zwrotem Twoich pieniędzy będziesz mógł/mogła zrealizować w placówkach bankowych w Polsce.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Cieszymy się na współpracę z Tobą i zachęcamy do zapoznania się z tym, w jaki sprawny sposób działamy na Twoją korzyść. Koniecznie zapoznaj się więc z działem Procedura. W przypadku chęci zadania nam dodatkowych pytań, wszystkie nasze dane kontaktowe odnajdziesz w dziale Kontakt.

Jeżeli masz dodatkowe pytania związane ze szwedzkimi rozliczeniami, daj nam znać, a dołożymy wszelkich starań do tego, by udzielić Ci fachowej porady.