Zwrot podatku ze Szwecji – podstawowe informacje.

Zwrot podatku ze Szwecji – dla kogo?

Czy w ciągu ostatnich pięciu lat byłeś/aś zatrudniony/a na terenie Szwecji? Jeżeli Twój pracodawca odprowadzał z Twojej pensji zaliczki na podatek dochodowy do szwedzkiego urzędu skarbowego, masz możliwość odzyskać nadpłacone pieniądze.

Legalne zatrudnienie w Szwecji to nie tylko obowiązki pracownicze, ale również przywileje do korzystania z tamtejszego prawa oraz świadczeń. Od kilkunastu lat rozliczamy dla naszych Klientów podatki zza granicy, więc bazując na naszej wiedzy i doświadczeniach masz dużą szansę odzyskać nadpłacone pieniądze od szwedzkiego fiskusa bez żadnych konsekwencji prawno-skarbowych. W jaki sposób tego dokonać?

Za sprawą umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej między Polską a Szwecją nasi rodacy podejmujący pracę w Szwecji mogą odzyskać nadpłacone tam podatki. Zachęcamy Cię więc do tego, aby poświęcić nieco czasu na przygotowanie wymaganych przez szwedzki urząd skarbowy dokumentów. Obowiązek podatkowy posiadają osoby, zatrudnione w Szwecji powyżej 183 dni, których pracodawca odprowadzał odprowadzał do urzędu podatek wyższy niż 25%. Osoby , których pracodawca odprowadzał podatek 25% SINK, nie nabywają prawa do złożenia rocznej deklaracji skarbowej a tym samym nie mogą aplikować o zwrot podatku.

Dlaczego warto rozliczyć szwedzki podatek, korzystając z usług naszego biura?

Dzięki indywidualnemu podejściu do przygotowania Twojego wniosku o zwrot podatku ze Szwecji, dokładamy wszelkich starań do tego, by pomóc Ci w pełni skutecznie odzyskać należne pieniądze. W jaki sposób będzie wyglądać nasza współpraca? Możesz o tym przeczytać więcej w dziale Procedura.

Aby przyspieszyć procedurę wnioskowania o zwrot podatku ze Szwecji, a tym samym uzyskania dodatkowych pieniędzy, należy przygotować pełen komplet dokumentów wymaganych przez szwedzkiego fiskusa. Część z nich prześlemy Ci na wskazany adres, a pozostałe stanowią dokumenty, jakie otrzymywałeś/aś z urzędów i pracodawców przebywając na terenie Szwecji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale Dokumenty. W jaki sposób Twoje dokumenty mogą przyczynić się do maksymalizacji zwrotu podatku ze Szwecji? Koniecznie przeczytaj w dziale Ulgi podatkowe.

Czy korzystanie z usług naszego biura jest dla Ciebie opłacalne? Gdy rozliczasz się z nami, wiesz za co płacisz. Indywidualna obsługa i profesjonalne podejście do Twojego rozliczenia są gwarancją uzyskania dla Ciebie możliwie najwyższego zwrotu podatku ze Szwecji. Co składa się na koszt świadczonej przez nas usługi? Sprawdź koniecznie w dziale Opłaty.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji związanych z rozliczeniem ze szwedzkim urzędem skarbowym odwiedź dział Pomoc. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z nami, a szczegółowo wyjaśnimy Ci na czym polega procedura odzyskiwania podatku ze Szwecji.