Pomoc ze zwrotem podatku z zagranicy

Zwrot podatków z Niemiec oraz zasiłek rodzinny Kindergeld - pomoc, poradyPomoc, zwrot podatku, Niemcy

Jeśli masz dodatkowe pytania związane z niemieckim rozliczeniem podatkowym koniecznie zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań wraz z jej odpowiedziami. Mamy nadzieję, że uzyskasz dzięki niej informacje, które pozwolą Ci podjąć decyzję o wspólnym wnioskowaniu o należny Ci zwrot podatku z Niemiec.

Czy mogę rozliczyć niemiecki podatek, jeśli w chwili obecnej przebywam w Polsce?

Tak, nasi Klienci zazwyczaj w czasie wizyty w Polsce kompletują dokumenty związane z rozliczeniami za granicą. Dodatkowo, dzięki możliwości przesłania do nas dokumentacji wymaganej przez niemiecki fiskus, możesz wszystkie sprawy rozliczyć praktycznie „na miejscu”, oszczędzając sobie nawet wizyty w naszym biurze. Współpracując z nami przejmujemy na siebie obowiązek dostarczenia Twojej dokumentacji rozliczeniowej do odpowiedniego urzędu podatkowego w Niemczech.

Czy należy mi się zwrot podatku z Niemiec?

Jeśli w ciągu ostatnich czterech lat podejmowałeś/aś zatrudnienie w Niemczech w sposób legalny, czyli na podstawie umowy o pracę, Twój niemiecki pracodawca odprowadzał z tego tytułu zaliczki na podatek dochodowy, to jest duża szansa na to, że przysługuje Ci zwrot podatku. Gdy dostarczysz nam pełną dokumentację związaną z pobytem i pracą w Niemczech będziemy w stanie oszacować jaka wysokość podatku może Ci przysługiwać. Dzięki wnioskowaniu o zwrot podatku z Niemiec, masz szansę na odzyskanie należnych pieniędzy, czyli dodatkowych środków dla Twojego gospodarstwa domowego.

Jakie dokumenty muszę posiadać, żeby móc wnioskować o niemiecki podatek?

Pełna dokumentacja związana z wnioskowaniem o zwrot podatku z Niemiec zawiera formularze wymagane przez niemiecki urząd skarbowy, które dostarczymy Ci do wypełnienia, jak również dokumenty związane z pobytem i pracą na Zachodzie, jakie masz w posiadaniu. Więcej na ten temat dowiesz się z działu Dokumenty.

Jak wysoki zwrot podatku z Niemiec mogę uzyskać?

Skompletowanie wszystkich dokumentów związanych z Twoją historią zatrudnienia w Niemczech i przekazanie ich do naszego biura pozwoli doradcy podatkowemu określić wstępnie kwotę możliwą do odzyskania z niemieckiego urzędu skarbowego. Szacunkowy zwrot podatku z Niemiec przybliży Ci wiedzę o tym jakiej wysokości podatku możesz spodziewać się po rozpatrzeniu wniosku przez niemieckich urzędników.

Jak odzyskam swoje pieniądze?

Zazwyczaj kilka tygodni po wydaniu pozytywnej decyzji podatkowej, pieniądze z niemieckiego urzędu skarbowego trafiają prosto na Twoje konto bankowe.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Bardzo cieszymy się na współpracę i zachęcamy do zapoznania się z działem Procedury. Znajdziesz tam informacje w jaki sposób dzięki nam uzyskasz zwrot podatku z Niemiec. Możliwość skontaktowania się z nami ułatwi Ci odwiedzenie działu Kontakt.

Zachęcamy do wspólnego rozliczenia niemieckiego podatku. Nasi doradcy podatkowi zrobią wszystko, abyś uzyskał/a maksymalną kwotę zwrotu.