Procedura zwrotu podatków

Zwrot podatków z Niemiec oraz zasiłek rodzinny Kindergeld - pomoc, poradyProcedura, podatek z Niemiec

Aby usprawnić cały przebieg rozliczenia podatkowego stworzyliśmy procedurę współpracy składającą się z kilku kroków. Dzięki temu korzystając z naszych usług masz wygodę i komfort ze wspólnego rozliczenia.

1. Skontaktuj się z nami

Legalna praca w Niemczech to szansa na odzyskanie podatku z tytułu nadpłaconych zaliczek. Ma to miejsce wówczas, gdy niemiecki pracodawca te zaliczki odprowadzał w czasie Twojego zatrudnienia w Niemczech. O zwrot podatku możesz starać się nawet za cztery lata wstecz. Profesjonalne udokumentowanie wniosku o zwrot podatku pozwoli Ci odzyskać nawet 100% nadpłaconego podatku. W tym celu prosimy o kontakt z nami w najdogodniejszej dla Ciebie formie:

  • wypełniając formularz kontaktowy, który znajduje się po prawej stronie, wpisując jako kraj rozliczenia podatkowego Niemcy; w formularzu prosimy, abyś podał/a dane kontaktowe oraz czas, w jakim będziemy mogli się z Tobą skontaktować;
  • dzwoniąc do nas pod jeden z dostępnych numerów telefonów: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • pisząc do nas e-maila na adres: info@jubira-podatki.pl
  • przyjść do naszego biura, w którym kompleksowo postaramy się załatwić wszystkie formalności związane z rozliczeniem podatkowym w czasie jednej wizyty.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Część z formularzy wymaganych przez niemiecki urząd podatkowy otrzymasz od nas. Wystarczy tylko, że zgodnie z naszą informacją wypełnisz je i podpiszesz. Ponadto, poinformujemy cie dokładnie jakie dokumenty związane z zatrudnieniem i pobytem w Niemczech będą Ci potrzebne do wnioskowania o zwrot podatku. Więcej informacji na temat dokumentacji podatkowej wymaganej przez niemieckich urzędników znajdziesz w dziale Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Gdy wypełnisz i podpiszesz wszystkie dokumenty wymagane do przygotowania wniosku do niemieckiego urzędu, prosimy o ich zebranie i przesłanie na adres naszego biura. Zachęcamy do tego, by wcześniej skserować je a oryginały wysłać listem poleconym lub kurierem, aby w czasie wysyłki były odpowiednio zabezpieczone przed ryzykiem utraty czy zgubienia z winy doręczyciela. Prosimy o wysłanie dokumentów na adres naszego biura:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Niemcy ”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku z Niemiec

Kiedy już otrzymamy wszystkie dokumenty od Ciebie, jesteśmy w stanie dokonać szacunkowych obliczeń odpowiadających na pytanie jak wysoki zwrot podatku możesz otrzymać. Oczywiście kwota ta będzie tylko kalkulacją, a o faktycznej wysokości możliwych do odzyskania pieniędzy z niemieckiego fiskusa dowiesz się z decyzji podatkowej.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Mając profesjonalnie sporządzony wniosek wraz z całą poprawnie wypełnioną dokumentacją składamy go do niemieckiego urzędu podatkowego. Od tego momentu oczekujemy na decyzję związaną z przyznaniem zwrotu. Średni czas oczekiwania na wydanie decyzji podatkowej wynosi 4-6 m-cy. Okres ten może ulec wydłużeniu lub skróceniu.
Na bieżąco monitorujemy stan rozliczeń naszych Klientów, aby przyspieszyć wydanie pozytywnej decyzji związanej ze zwrotem podatku.

6. Przekazujemy należne pieniądze

Ile czasu trzeba czekać na decyzję niemieckich urzędników w sprawie przyznania należnych pieniędzy? Oczekiwanie może potrwać nawet kilka miesięcy od dnia złożenia wniosku. Po otrzymaniu decyzji podatkowej zazwyczaj w ciągu kilku tygodni pieniądze z niemieckiego urzędu skarbowego trafiają na konto podatnika podane w formularzu.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat niemieckich rozliczeń podatkowych, zgłoś się do nas.