Zwrot podatku z Irlandii – procedura

Staramy się, aby nasi Klienci byli zadowoleni z naszych usług, w związku z czym procedurę rozliczenia podatku z Irlandii sprowadziliśmy do kilku kroków. Dzięki temu z naszą pomocą w szybki, a jednocześnie kompleksowy sposób masz możliwość odzyskać należne Ci pieniądze. Zachęcamy więc do wspólnego wnioskowania o zwrot podatku za pracę w Irlandii.

1. Skontaktuj się z nami

Jeśli w ciągu ostatnich czterech lat podejmowałaś/eś legalne zatrudnienie w Irlandii jest duża szansa na odzyskanie pieniędzy z tytułu płacenia zagranicą zaliczek na podatek dochodowy obowiązujący na Zielonej Wyspie. Warto wiedzieć, że dobrze udokumentowany wniosek pozwala odzyskać nawet 100% podatku, co przekłada się na maksymalnie najwyższy zwrot podatku z Irlandii. Jeśli chcesz mieć pewność, że współpracujesz na osiągnięcie tego celu ze specjalistami w branży podatkowej, skontaktuj się z nami w najdogodniejszej dla Ciebie formie.
Możesz:

  • wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie, wpisując jako kraj rozliczenia podatkowego Irlandię; podając dane osobowe w formularzu informujesz nas o tym kiedy możemy się z Tobą skontaktować, dzięki czemu nasi konsultanci będą mogli zadzwonić do Ciebie w wygodnym dla Ciebie czasie;
  • zadzwonić pod jeden z dostępnych numerów telefonów: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221797
  • napisać do nas e-maila na adres: info@jubira-podatki.pl
  • przyjść do naszego biura, gdzie dołożymy wszelkich starań do tego, aby wszelkie możliwe formalności związane z rozliczeniem podatku zostały załatwione w czasie jednej wizyty.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Pomożemy Ci przygotować i wypełnić wszystkie dokumenty niezbędne do przygotowania wniosku o zwrot podatku z Irlandii. Dzięki kontaktowi z naszymi pracownikami, dowiesz się jakie dokumenty będą Ci potrzebne oraz w jaki sposób poprawnie je wypełnić. Dokumenty rozliczeniowe możemy dostarczyć wysyłając je pocztą tradycyjną lub elektroniczną na wskazany przez Ciebie adres. Więcej na temat dokumentacji podatkowej dowiesz się z działu Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Kolejnym krokiem jest przekazanie nam lub przesłanie do nas kompletu podpisanych i wypełnionych dokumentów. Zachęcamy do korzystania z wysyłki listem poleconym lub kurierem, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa przekazu oryginalnych dokumentów pracowniczych. Adres do naszego biura, na jaki możesz wysłać dokumentację to:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Irlandia ”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku z Irlandii

Posiadając pełne informacje o Twojej historii zatrudnienia, w tym o wysokości Twojego dochodu, okresu zatrudnienia, odprowadzanych zaliczkach na podatek dochodowy w Irlandii, będziemy mogli wstępnie oszacować Twój zwrot podatku.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Przekazanie wniosku do odpowiedniego urzędu skarbowego w Irlandii to etap, który nastąpi po profesjonalnym przygotowaniu pełnego rozliczenia podatkowego. Od tego czasu pozostaje już oczekiwać decyzji irlandzkich urzędników. Cała procedura oczekiwania na decyzję podatkową trwa minimum trzy miesiące, przy czym czas ten może się wydłużyć, w zależności od ilości dodatkowych zapytań zagranicznego urzędu do złożonego wniosku. Każdorazowo oczekujemy na zwrot podatku razem z Klientem, indywidualnie podchodząc do każdej sprawy. Dzięki temu odpowiadamy na ewentualne pytania ze strony urzędników, jak również staramy się przyspieszyć wydanie pozytywnej decyzji podatkowej.

6. Przekazujemy należne pieniądze

Po kilku miesiącach od złożenia wniosku, na podany w formularzu adres korespondencyjny podatnika, wpływa decyzja z urzędu skarbowego. Następnie w ciągu max. 4 tygodni czek ze zwrotem podatku trafia do naszego biura. Po potrąceniu prowizji za wykonaną usługę przekazujemy zwrot podatku w wybranej przez Ciebie formie (przelewem na konto w PLN lub przekazem pocztowym).

Jeśli masz dodatkowe pytania związane z procedurą w jaki sposób odzyskujemy podatek z Irlandii, prosimy o kontakt.