Zwrot podatku z Irlandii – pomoc

Czy masz jakieś wątpliwości związane z kwestią rozliczeń podatkowych z Irlandią? Koniecznie zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań wraz z naszymi odpowiedziami. Mamy nadzieję, że to ułatwi Ci decyzję o współpracy z naszym biurem oraz pozwoli rozwiać wątpliwości związane z wnioskowaniem o zwrot podatku z Irlandii?

Czy można wnioskować o zwrot podatku z Irlandii przebywając aktualnie w Polsce?

Współpracując z nami wszystkie formalności związane z rozliczeniem podatkowym z Zielonej Wyspy załatwisz w języku polskim w czasie jednej wizyty w naszym biurze, jak również za pośrednictwem internetu (wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie lub przesłać e-mail) czy też korespondencji listownej. To na nas będzie spoczywać dostarczenie pełnego wniosku do urzędu podatkowego w Irlandii (Revenue Commissioners) oraz monitorowanie Twojego rozliczenia aż do czasu odzyskania należnego zwrotu podatku.

Czy przysługuje mi zwrot podatku z Irlandii?

Zwrot podatku w związku z pracą na Zielonej Wyspie może Ci przysługiwać, o ile Twój pracodawca odprowadzał z Twojego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy. W związku z podpisaną między Polską a Irlandią umową o unikaniu podwójnego opodatkowania, zaliczki te są możliwe do odzyskania nawet wówczas, gdy od czasu podejmowania przez Ciebie legalnego zatrudnienia w tym kraju minęło kilka lat (jest to możliwe do czterech lat wstecz). Uzyskanie zwrotu podatku jest więc oczywistą korzyścią i warto poświęcić czas na złożenie swojej deklaracji podatkowej.

Jakie dokumenty muszę posiadać, aby odzyskać zwrot podatku za pracę na Zielonej Wyspie?

Dokumentacja wymagana przez irlandzki urząd skarbowy obejmuje poprawnie wypełnione formularze rozliczeniowe, jak i dokumenty potwierdzające pobyt i zatrudnienie na terenie Irlandii. Więcej informacji o dokumentach potrzebnych do odzyskania podatku z Irlandii znajdziesz w dziale: Dokumenty.

Na jaką wysokość zwrotu podatku z Irlandii mogę liczyć?

Kompletując wniosek wraz z pełną dokumentacją obejmującą Twoją historię zatrudnienia w Irlandii (lata pracy, wysokość dochodów i odprowadzanych składek) jesteśmy w stanie wstępnie oszacować Twój indywidualny zwrot podatku z Irlandii. Jednak ostateczną wysokość zwrotu podatku ustala urząd skarbowy w Irlandii po zapoznaniu się z wnioskiem.
Jak odzyskam swoje pieniądze?
Po otrzymaniu decyzji podatkowej następuje przekazanie należnych pieniędzy. Zwrot podatku z Irlandii może zostać przekazany bezpośrednio na rachunek bankowy Klienta lub może zostać wysłany przekazem pocztowym po wcześniejszym zrealizowaniu czeku urzędowego. Sposób realizacji zwrotu należnych środków jest zazwyczaj dostosowany do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Zachęcamy do zapoznania się w jaki sposób odzyskujemy podatki z Irlandii. Szczegółową informację na ten temat znajdziesz w dziale Procedury. Jeśli potrzebujesz pilnie się z nami skontaktować, wszelkie potrzebne Ci informacje znajdziesz w dziale Kontakt.

Jeśli nadal poszukujesz odpowiedzi na swoje pytania związane z procedurą odzyskania podatku z Irlandii, zachęcamy do skontaktowania się z nami.