Zwrot podatku z Irlandii – dla kogo?

Czy w ciągu ostatnich czterech lat pracowałaś/eś na terenie Irlandii? Legalne zatrudnienie na Zielonej Wyspie oznacza, że Twój pracodawca odprowadzał z wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy do irlandzkiego urzędu skarbowego. Korzystając z tej wiedzy masz dużą szansę odzyskać nadpłacone pieniądze Z irlandzkiej skarbówki bez żadnych konsekwencji prawno-skarbowych.

Jak tego dokonać?

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisana między Polską a Irlandią umożliwia naszym rodakom podejmującym pracę na Zielonej Wyspie odzyskać nadpłacone tam podatki. Tym samym, jeżeli odpowiednio udokumentujesz swoje zatrudnienie w Irlandii masz szanse odzyskać pieniądze z tamtejszego fiskusa.

O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się nawet do czterech lat wstecz po zakończeniu okresu zatrudnienia w tym kraju. Rok podatkowy w Irlandii jest taki sam jak kalendarzowy, a Ty możesz starać się o swoje pieniądze nawet w roku, w którym pracowałaś/eś w tym kraju. Wystarczy, że zadeklarujesz, iż nie powrócisz do pracy zarobkowej w Irlandii w ciągu roku, w którym chcesz ubiegać się o zwrot podatku.

Dlaczego warto rozliczyć podatek z pomocą naszego biura?

Korzystając z usług pracowników, którzy od lat rozliczają podatek z Irlandii dla swoich Klientów, masz pewność profesjonalnego i indywidualnego podejścia do przygotowania Twojego wniosku o zwrot podatku. Dołożymy wszelkich starań do tego, aby w pełni skutecznie odzyskać należne Ci pieniądze. Jak będzie wyglądać nasza wzajemna współpraca? Jej szczegóły opisaliśmy w dziale Procedura.

Zebranie dokumentów potwierdzających Twój pobyt oraz zatrudnienie w Irlandii pozwoli na przygotowanie wniosku o zwrot podatku. Udzielamy informacji, jakie dokumenty będą do tego potrzebne, jak również służymy pomocą w ich wypełnieniu. Pełna dokumentacja dołączona do wniosku o zwrot podatku z Irlandii skutecznie przyspieszy okres oczekiwania na należne pieniądze. Więcej informacji o niej znajdziesz w dziale Dokumenty.

Czy korzystanie z usług biura podatków zagranicznych jest opłacalne? Rozliczając się z nami wiesz za co płacisz. Profesjonalizm i indywidualne podejście to gwarancja uzyskania dla Ciebie możliwie najwyższego zwrotu podatku. Szczegółową informację o tym, co składa się na koszt naszej usługi znajdziesz w dziale Opłaty.

Masz dodatkowe pytania związane z rozliczeniem podatkowym w Irlandii? Zajrzyj do działu Pomoc, gdzie zebraliśmy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami związanymi z procedurą zwrotu podatku na Zielonej Wyspie.