Procedura, odzyskanie podatku z Holandii

Aby ograniczyć do minimum formalności związane ze zwrotem podatku z Holandii, całą procedurę rozliczeniową sprowadziliśmy do kilku kroków. Koniecznie zobacz w jaki sposób pracujemy, aby usprawnić proces rozliczenia.

1. Skontaktuj się z nami

Jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat podejmowałeś/aś legalne zatrudnienie na terenie Holandii, masz spore szanse na zwrot podatku dochodowego. Wystarczy, że złożysz odpowiednio Zwrot podatku Holandia procedurawypełniony i udokumentowany wniosek do holenderskiego urzędu podatkowego, a w odpowiedzi otrzymasz decyzję podatkową. By rozpocząć procedurę rozliczeniową, skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób poprzez:

  • wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej; wskazując na kraj rozliczenia Holandię;
  • telefon do nas pod numer: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • e-mail, pisząc do nas na adres: info@jubira-podatki.pl;
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze, podczas której postaramy się wszystkie możliwe formalności dotyczące rozliczenia załatwić „od ręki”.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Pomożemy Ci zebrać oraz wypełnić całą dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o zwrot podatku z Holandii. Koniecznie zajrzyj w tym celu do działu Dokumenty. Dzięki naszej pomocy otrzymasz część formularzy pocztą tradycyjną lub na e-maila, a następnie pomożemy Ci je wypełnić.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Skompletowaną dokumentację, prosimy skserować dla siebie, a jej oryginał przekazać naszym doradcom podatkowym. Możesz to zrobić osobiście, przesłać dokumenty listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres naszego biura:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „ Zwrot podatku Holandia ”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku

Gdy otrzymamy od Ciebie dokumenty niezbędne do rozliczenia, będziemy mogli je ostatecznie zweryfikować i uzupełnić. Dzięki ich analizie, dokonamy dla Ciebie wstępnej kalkulacji zwrotu podatku, czyli oszacujemy jakiej wysokości zwrot masz możliwość odzyskać. Pamiętaj jednak, że kwota zwrotu wynikająca z wstępnej kalkulacji, może nieco różnić się od ostatecznej, o jakiej zdecydują holenderscy urzędnicy.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

W pełni wypełnione dokumenty oraz przygotowany wniosek przekazujemy w Twoim imieniu do odpowiedniego urzędu podatkowego w Holandii. Warto wiedzieć, że od tego czasu może minąć nawet kilka miesięcy, zanim uzyskamy odpowiedź z holenderskiego fiskusa. W związku z tym, prosimy o cierpliwość w czasie oczekiwania na decyzję podatkową. Do każdego wniosku podchodzimy indywidualnie dlatego, jeżeli wydanie decyzji się opóźnia, interweniujemy w Twojej sprawie bezpośrednio do holenderskiego urzędu.

6. Przekazanie należnych pieniędzy

Decyzja podatkowa z urzędu skarbowego w Holandii zostanie wysłana na adres naszego biura lub Twój adres. Do kilku tygodni po jej otrzymaniu, pieniądze z tytułu zwrotu podatku wpłyną bezpośrednio na Twój rachunek bankowy.

Jeśli masz dodatkowe pytania związane z tym w jaki sposób odzyskujemy podatki z Holandii, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy Ci uzyskać odpowiedź na Twoje pytania dotyczące rozliczenia podatkowego.