Zwrot podatku z Finlandii – procedura

Podejmując legalne zatrudnienie na terenie Finlandii nabywasz obowiązku rozliczenia się z fińskim Urzędem Skarbowym.Jednocześnie dzięki temu istnieje duża szansa na odzyskanie zwrotu podatku z tego kraju.Aby móc rozliczyć się z naszą pomocą z Urzędem Skarbowym w Finlandii, procedurę rozliczenia z nami ograniczyliśmy do poniższych kroków.

Skontaktuj się z nami

Wystarczy, że poinformujesz nas o chęci rozliczenia podatku z Finlandii. Bazując na naszym doświadczeniu, możesz spać spokojnie. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kilka możliwych form kontaktu. Skorzystaj z tej, która Ci najbardziej odpowiada:

  • wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej, wskazując na rozliczony kraj;
  • zadzwoń pod jeden z tych numerów telefonu +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797
  • napisz do nas na adres: info@jubira-podatki.pl

odwiedź nas bezpośrednio w naszym biurze

1. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Abyśmy mogli sporządzić pełny wniosek rozliczeniowy do fińskiego urzędu skarbowego niezbędne jest podpisanie kilku dokumentów. Część z nich możemy przesłać do Ciebie pocztą polską lub poprzez e-mail. Otrzymasz od nas również instrukcje ich wypełnienia, a niektóre z nich wystarczy, że podpiszesz i je nam odeślesz wraz z dokumentami, jakie przywiozłeś z Finlandii. Więcej o dokumentacji rozliczeniowej dowiesz się zaglądając do działu: Dokumenty.

2. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Po dokładnym wyjaśnieniu jak i co wypełnić do wniosku o zwrot podatku z Finlandii, gdy już przygotujesz wszystkie dokumenty, kompletną dokumentację należy przesłać listem poleconym na adres naszego biura:

Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Finlandia”

Uwaga: Z uwagi na ważne dokumenty wysyłane drogą pocztową zachęcamy do ich wcześniejszego skserowania. Ponadto, prosimy o wysyłkę w formie listu poleconego lub ewidencjonowanej przesyłki kurierskiej, aby mieć pewność, że dokumenty w czasie ich wysyłki zostaną dostarczone w nienaruszonym stanie.

3. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Po otrzymaniu dokumentów, możemy przygotować rozliczenie podatkowe. Gdy już będzie gotowe, składamy je w Twoim imieniu do właściwego urzędu skarbowego w Finlandii. Od tego momentu w terminie od 3 do 6 miesięcy należy oczekiwać na decyzję podatkową. Zazwyczaj, wypłata zwrotu podatku z Finlandii ma miejsce w grudniu w roku, w którym złożony został wniosek. Warto wiedzieć, że nasze biuro każdą sprawę prowadzi od początku do końca, czyli aż do odzyskania przez Ciebie całego przysługującego zwrotu podatku. Stąd, gdy tylko będzie taka potrzeba, interweniujemy i składamy odwołania od decyzji urzędu.

4. Przekazanie należnych pieniędzy

Fiński urząd skarbowy po wydaniu decyzji podatkowej, wypłaci Ci należny zwrot podatku bezpośrednio na Twój rachunek bankowy, jaki został wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Ten etap kończy naszą współpracę.