Zwrot podatku z Finlandii – pomoc

W związku z tym, że pytacie nas o wiele kwestii związanych z rozliczeniem podatku w Finlandii poniżej opublikowaliśmy najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. Mamy nadzieję, że ułatwią one podjąć Ci decyzję o wnioskowaniu o zwrot podatku z tego kraju.

Czy możliwe jest rozliczenie podatkowe w Finlandii, jeżeli przebywam obecnie w Polsce?

W marcu lub kwietniu kolejnego roku podatkowego (który w Finlandii jest taki sam jak rok kalendarzowy) otrzymasz z urzędu wstępne rozliczenie podatku. Jeżeli ten i inne dokumenty związane z Twoim zatrudnieniem przywiozłeś/aś ze sobą do Polski, to oczywiście istnieje możliwość rozliczenia się, przebywając aktualnie w ojczyźnie. Wystarczy, że wymagane dokumenty prześlesz lub przyniesiesz do naszego biura, a my w Twoim imieniu złożymy rozliczenie podatkowe do odpowiedniego fińskiego urzędu skarbowego.

Do kiedy muszę rozliczyć się z fińskim fiskusem?

Termin corocznego składania rocznego zeznania podatkowego w Finlandii mija 7 maja roku następującego po roku, w jakim pracowałaś/eś legalnie na terenie Finlandii. Dokładna data złożenia zeznania podatkowego widnieje na pierwszej stronie Twojej deklaracji podatkowej.

Czy przysługuje mi zwrot podatku z Finlandii?

Jeżeli w czasie zatrudnienia Twój pracodawca odprowadzał za Ciebie do urzędu podatek oraz  Twoje zatrudnienie było tymczasowe – możesz ubiegać się o zwrot podatku Finlandii.
Jakie dokumenty muszę posiadać, aby rozliczyć się z fińskim urzędem skarbowym?
Całą listę wymaganych dokumentów znajdziesz w dziale: Dokumenty. Część dokumentacji możemy przesłać Ci na podany adres wraz z instrukcją ich wypełnienia. Pozostałą część dokumentów stanowią te, które wynikają z Twojego zatrudnienia i zamieszkania na terenie Finlandii, więc powinny one być w Twoim posiadaniu. Chcąc dodatkowo skorzystać z ulg i odliczeń od podatku, aby wysokość zwrotu była jeszcze wyższa, zachęcamy do zweryfikowania swoich dokumentów. Szczegóły zamieszczamy dziale: Ulgi podatkowe.

W jaki sposób odzyskam swoje pieniądze?

Gdy urzędnicy z fińskiego urzędu skarbowego rozpatrzą Twoje rozliczenie podatkowe, otrzymasz na podany w formularzach adres decyzję podatkową. Maksymalnie końcem grudnia roku, w którym złożyłeś swoje zeznanie podatkowe, powinieneś/powinnaś otrzymać zwrot podatku bezpośrednio na swoje konto bankowe.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Jesteśmy zadowoleni, że chcesz nam powierzyć sprawę Twojego rozliczenia podatkowego. Aby ograniczyć formalności związane z wnioskowaniem o zwrot podatku z Finlandii zachęcamy do zapoznania się z działem Procedura. Możesz też od razu skontaktować się z nami.
W przypadku jeśli posiadasz dodatkowe pytania związane z fińskimi rozliczeniami lub chcesz rozpocząć z nami procedurę zwrotu podatku z Finlandii, wszystkie nasze dane kontaktowe do naszego biura odnajdziesz w dziale Kontakt.