Zwrot podatku z Danii – procedura

Dokładamy wszelkich starań do tego, aby nasi Klienci sprawnie odzyskiwali swoje podatki z Danii. procedura działania składa się więc tylko z kilku kroków, dzięki czemu rozliczenie z duńskim urzędem nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Co należy zrobić?

1. Skontaktuj się z nami

Jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat pracowałeś/aś legalnie na terenie Danii, zgłoś się do nas w celu rozliczenia z tamtejszym fiskusem i odzyskania zwrotu podatku. Możesz to zrobić, kontaktując się z nami poprzez:

  • formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie www, wpisując jako kraj rozliczenia Danię;
  • wysłanie do nas wiadomości e-mail: info@jubira-podatki.pl;
  • telefon: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze, gdzie nawet w ciągu jednej wizyty dopełnimy wszelkich formalności i rozpoczniemy procedurę zwrotu podatku.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Pracując w Danii otrzymywałeś/aś różnego rodzaju dokumenty od pracodawcy, jak i duńskich urzędów. Będą one bardzo potrzebne do rozliczenia podatkowego, dlatego zbierz je dokładnie i dołącz te, które do Ciebie prześlemy. Następnie otrzymasz informacje co i w jaki sposób wypełnić, a my uzupełnimy całą resztę za Ciebie. Informacje o dokumentacji wymaganej przez duński urząd skarbowy uzyskasz w dziale Dokumenty oraz w dziale Ulgi podatkowe.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Gdy uda Ci się skompletować oraz wypełnić całą dokumentację, prosimy o dostarczenie jej do naszego biura, albo o jej przesłanie listem poleconym lub przesyłką kurierską pod adres:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Dania”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku

Dzięki otrzymaniu od Ciebie pełnej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia podatku, w czasie jej weryfikacji i ewentualnej korekty przeprowadzimy wstępną kalkulację zwrotu, jaki może być Twoim udziałem po rozpatrzeniu wniosku przez duński urząd podatkowy. Szacunkowo określimy więc ile pieniędzy masz szansę uzyskać z duńskiego fiskusa. Pamiętaj jednak, że są to tylko wstępne obliczenia, a o ostatecznej kwocie zwrotu podatku z Danii decyduje tamtejszy urząd podatkowy.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku z Danii przekazujemy w Twoim imieniu do odpowiedniego urzędu skarbowego w tym kraju. Od tego momentu może minąć od kilku do kilkunastu tygodni oczekiwania na decyzję podatkową. W sytuacji zbyt długiego oczekiwania na nią, interweniujemy w Twojej sprawie do duńskiego urzędu podatkowego. Korespondujemy z nim byś miał pewność, że w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w przyznaniu zwrotu od razu dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać każdą sprawę z korzyścią dla Ciebie.

6. Przekazujemy należne pieniądze

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji podatkowej, możesz liczyć na przelew pieniędzy z tytułu zwrotu podatku z Danii na Twoje konto bankowe zarejestrowane w systemie NemKonto.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat procedury rozliczenia podatkowego z Danii, prosimy o kontakt z naszym biurem.