Zwrot podatku z Danii – pomoc

Poniżej przedstawiliśmy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami dotyczącymi rozliczeń podatkowych z Danii. Mamy nadzieję, ze znajdziesz na niej odpowiedzi na swoje wątpliwości. W razie dodatkowych pytań, służymy pomocą.

Czy mogę rozliczyć duński podatek, jeśli obecnie przebywam w Polsce?

Tak. Aby możliwe było rozliczenie podatku z Danii wystarczy, że przedłożysz nam kilka niezbędnych dokumentów. Możesz to zrobić, albo przychodząc do naszego biura albo po prostu przesyłając dokumenty na nasz adres pocztą lub kurierem. W ten sposób będziemy mogli dokonać zwrotu podatku z Danii za Ciebie. To my dostarczymy dokumenty do odpowiedniego urzędu skarbowego w Danii i zajmiemy się kompletną obsługą Twojego rozliczenia podatkowego.

Czy przysługuje mi zwrot podatku z Danii?

Aby móc starać się o zwrot podatku z Danii trzeba być zatrudnionym na terenie tego kraju w sposób legalny. O należne pieniądze możesz wnioskować także, jeżeli do 3 lat wstecz pracowałeś/aś u duńskiego pracodawcy (korekta zeznania podatkowego). Warunek ten dotyczy po prostu bycia czynnym płatnikiem podatku dochodowego na terenie Danii, który z Twojego wynagrodzenia wpływał do duńskiego fiskusa.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne do duńskiego rozliczenia podatkowego?

Przede wszystkim będzie to dokumentacja związana z okresem zatrudnienia i pobytu na terenie Danii. Ponadto od nas uzyskasz część formularzy, wypełnienia jakich wymaga duński urząd skarbowy. Informacje na ten temat znajdziesz w dziale Dokumenty. Dodatkowo, rozliczając się z nami podpowiemy Ci jak uzyskać wyższy zwrot podatku, korzystając z odliczeń. W tym celu będzie trzeba do urzędu przedłożyć dodatkową dokumentację uzasadniającą uzyskanie prawa do ulg. Więcej o nich dowiesz się z działu Ulgi podatkowe.

Ile zwrotu mogę uzyskać w związku z rozliczeniem podatku z Danii?

Każdorazowo zwrot podatku z Danii jest obliczany indywidualnie na podstawie uzyskanej dokumentacji, różniącej się okresami zatrudnienia, jak również wysokością odprowadzanych zaliczek na podatek dochodowy do duńskiego urzędu skarbowego. Otrzymując od Ciebie wymagane do wniosku dokumenty będziemy mogli wstępnie oszacować kwotę przysługującego Ci zwrotu podatku. Jest to jedynie kalkulacja zwrotu, jednak przybliży Ci ona informację o jakie pieniądze starasz się, wnioskując do duńskiego fiskusa.

W jaki sposób odzyskam swoje pieniądze?

Od 2012 roku wszystkie zwroty podatku z Danii trafiają na indywidualne konta zarejestrowane w systemie NemKonto. Jeżeli nie posiadasz swojego rachunku bankowego w tym systemie to w czasie dokonywania rozliczenia podatku, zarejestrujemy Twój numer rachunku bankowego w NemKonto, abyś szybko mógł/mogła podjąć pieniądze z tytułu zwrotu podatku z Danii.

Zamierzam skorzystać z waszych usług. Jak mam to zrobić?

Cieszymy się na współpracę i zachęcamy do zapoznania się z działem Procedura. Informujemy w nim jak prosto przebiega proces wnioskowania o Twój podatek z Danii z naszym udziałem. Możesz też od razu skontaktować się z nami w sprawie swojego rozliczenia. Sprawdź jak to zrobić, zaglądając do działu Kontakt.

Z nami odzyskasz swój podatek z Danii. Zapraszamy do współpracy.