Zwrot podatku z Belgii – pomoc

Pracując w Belgii z pewnością zastanawiałeś/aś się czy przysługuje Ci możliwość odzyskania tamtejszego podatku. W związku z tym pojawia się jednak szereg pytań, jakie Klienci codziennie do nas kierują. Postanowiliśmy je poniżej przedstawić wraz z odpowiedziami, aby przybliżyć Ci belgijskie rozliczenie. Mamy nadzieję, że lektura pozwoli podjąć decyzję o współpracy z naszym biurem.

Czy istnieje możliwość wnioskowania o zwrot podatku z Belgii, jeśli przebywam obecnie w Polsce?

Jak najbardziej jest to możliwe, ponieważ większość formalności związanych z rozliczeniem jesteśmy w stanie wykonać za Ciebie. Wystarczy, że dostarczysz nam dokumentację wymaganą we wniosku (osobiście lub wysyłając ją do nas kurierem lub listem poleconym), a my zajmiemy się całą resztą. Po przygotowaniu wniosku o zwrot podatku złożymy go w Twoim imieniu do odpowiedniego urzędu skarbowego w Belgii.

Czy przysługuje mi zwrot podatku z Belgii?

Jeżeli podejmowałeś/aś w ciągu ostatnich trzech lat legalne zatrudnienie w Belgii oraz gdy pracodawca odprowadzał z Twojej pensji zaliczki na podatek dochodowy, masz szansę na odzyskanie nadpłaconego podatku. Zachęcamy, aby rozliczać się z tamtejszym fiskusem corocznie, zaraz po zakończeniu danego roku podatkowego (czyli także kalendarzowego) a zwłaszcza w sytuacji otrzymania imiennej deklaracji podatkowej z urzędu.

Jakie dokumenty należy posiadać, by móc odzyskać zwrot podatku z Belgii?

Wśród wymaganej dokumentacji niezbędnej do przygotowania wniosku rozliczeniowego znajdują się dokumenty związane z Twoim pobytem i pracą na terenie Belgii, jak również formularze, jakie prześlemy Ci do wypełnienia pocztą. Dzięki temu w szybki sposób skompletujesz pełną dokumentację, co znacznie przyspieszy procedurę wnioskowania o belgijski zwrot podatku. Koniecznie zapoznaj się z działem, w którym opisujemy czego będziesz potrzebować do wniosku, czyli dział: Dokumenty.

Czy uzyskując dochody w kilku krajach mogę starać się o zwrot podatku z Belgii?

Tak, chociaż ostateczną decyzję o przyznaniu zwrotu podejmą urzędnicy belgijskiego fiskusa. Wszystko zależy od tego w jakim kraju uzyskiwałeś/aś najwyższy dochód w danym roku podatkowym. Jeśli w Belgii uzyskałeś/aś minimum 75% całego dochodu rocznego możesz wykorzystać odliczenia od podatku, które podwyższą Twój zwrot. Koniecznym będzie jednak przedstawienie kart podatkowych z każdego kraju w jakim podejmowałeś/aś zatrudnienie.

W jaki sposób odzyskam swoje pieniądze?

Na decyzję podatkową z belgijskiego fiskusa czeka się od 4 do 8 miesięcy od złożenia wniosku. Uzyskanie pozytywnej decyzji podatkowej wiąże się z wypłatą przez urząd w Belgii podatku, który trafia na nasz rachunek bankowy. Po odliczeniu prowizji, Twój zwrot podatku prześlemy niezwłocznie na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

Chcę skorzystać z waszych usług. W jaki sposób to zrobić?

Cieszymy się na współpracę w ramach rozliczenia podatkowego z Belgii. Całą procedurę z nami sprowadziliśmy do kilku kroków, aby ograniczyć do minimum Twoje zaangażowanie w rozliczenie. Szczegółową informację jak pracujemy znajdziesz w dziale Procedury. Nie zwlekaj i jak najszybciej skontaktuj się z nami, a dołożymy wszelkich starań do tego, aby odzyskać swój zwrot podatku z Belgii. Wszystkie formy kontaktu z nami opisaliśmy w dziale Kontakt.