Zwrot podatkuz Austrii – procedura

Aby usprawnić proces odzyskiwania pieniędzy z tytułu zwrotu podatku z Austrii, procedurę rozliczeniową sprowadziliśmy do kilku prostych kroków. Dzięki temu w szybki sposób załatwisz niezbędne formalności, a całą resztą zajmiemy się za Ciebie.

Zachęcamy do współpracy z nami w zakresie zwrotu podatku za pracę w Austrii. Przebiegać będzie ona w poniżej podany sposób.

1. Skontaktuj się z nami

Jeżeli podejmowałaś/eś legalną pracę na terenie Austrii w ciągu ostatnich pięciu lat to istnieje duża szansa na to, że możesz odzyskać pieniądze z austriackiego urzędu skarbowego. Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku z Austrii pozwoli Ci odzyskać nawet 100% podatku, a co za tym idzie maksymalny zwrot nadpłaconych zaliczek na podatek dochodowy. Aby rozpocząć z nami współpracę prosimy o kontakt poprzez:

  • formularz kontaktowy, który znajduje się po prawej stronie; prosimy wpisać jako kraj rozliczenia podatkowego Austrię oraz podać nam informację w jakich godzinach mamy skontaktować się z Tobą w sprawie wniosku o zwrot podatku;
  • telefon pod numer: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797;
  • informację wysłaną na adres e-mail: info@jubira-podatki.pl;
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze, dzięki czemu wszystkie formalności, które są związane z rozliczeniem podatku z Austrii zostaną załatwione w czasie jednej wizyty.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Poinformujemy Cię jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby odzyskać należne pieniądze w Austrii. Dodatkowo część z dokumentów sami Ci dostarczymy do wypełnienia lub podpisania, a całą resztą zajmiemy się osobiście. Pomożemy Ci wypełnić dokumenty, jakie będziesz musiał/a przygotować osobiście, abyś miał/a szansę na odzyskanie jak najwyższego zwrotu podatku z Austrii. Zajmujemy się także na życzenie Klientów odzyskiwaniem dokumentów pracowniczych. Więcej informacji o tym, jak przygotować dokumentację do rozliczenia podatkowego dowiesz się z działu Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Kiedy zbierzesz w całość wszystkie dokumenty związane z wnioskiem o zwrot podatku z Austrii prosimy dla bezpieczeństwa o zrobienie ich kserokopii. Następnie prosimy o przekazanie nam kompletu podpisanych i wypełnionych dokumentów. Może to nastąpić w czasie bezpośredniej wizyty w naszym biurze, jak również wysyłką. W tym drugim przypadku radzimy skorzystać z wysyłki listem poleconym lub kurierem, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa przekazu oryginalnych dokumentów związanych z Twoim zatrudnieniem na terytorium Austrii. Adres do naszego biura, gdzie możesz wysłać nam dokumentację to:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku Austria ”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku z Austrii

Otrzymując od Ciebie pełną dokumentację jesteśmy w stanie na podstawie m.in.: wiedzy o wysokości odprowadzanych składek na podatek dochodowy w Austrii wstępnie oszacować, jaką kwotę zwrotu podatku możesz odzyskać z austriackiego fiskusa. Jest to oczywiście tylko wstępna kalkulacja, ponieważ rzeczywista wysokość pieniędzy, jaka wpłynie do Ciebie z urzędu podatkowego z Austrii może się od niej różnić. Pozostaje więc złożyć wniosek i oczekiwać na wypłatę zwrotu podatku.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Kwota o jaką wnioskujemy została wstępnie oszacowana, dokumenty zostały dołączone do wniosku, który został sporządzony w najlepszy możliwy sposób – pozostaje więc przekazać pełny wniosek o zwrot podatku z Austrii do odpowiedniego urzędu skarbowego. Od tego momentu czas oczekiwania na decyzję podatkową może wynosić nawet kilka miesięcy. W sytuacji opóźnień w wydaniu decyzji, staramy się interweniować w sprawach naszych Klientów bezpośrednio do urzędników w Austrii. Podobnie reagujemy na ewentualne zapytania ze strony urzędu, aby przyspieszyć czas do wydania decyzji podatkowej.

6. Przekazujemy należne pieniądze

Pozytywna decyzja podatkowa z urzędu skarbowego w Austrii oznacza, że od czasu jej wpłynięcia po kilku tygodniach nastąpi przekazanie Twojego zwrotu podatku na nasze konto bankowe. Po potrąceniu prowizji za wykonaną usługę, niezwłocznie przekażemy Ci pieniądze w takiej formie, jaką wskazałaś/eś w formularzu zwrotu podatku.

Zachęcamy do kontaktu z nami, aby zrealizować swój zwrot podatku z Austrii profesjonalnie i skutecznie.