Zwrot podatku z Austrii – pomoc

Poniżej umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rozliczeniem podatku z Austrii. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie jakim się z Tobą dzielimy zaowocuje współpracą z nami w zakresie wnioskowania o zwrot austriackiego podatku.

Czy mogę wnioskować o zwrot podatku z Austrii, gdy przebywam obecnie w Polsce?

Korzystając z usług naszego biura możesz z dowolnego miejsca skierować do nas informację, że chcesz odzyskać nadpłacone pieniądze z Austrii. Z nami wszystkie formalności możesz załatwić wypełniając formularz na stronie internetowej lub poprzez e-mail, a następnie przesyłając nam dokumenty na adres naszego biura. Dla wolących spotkania osobiste – zapraszamy na spotkanie w naszym biurze podatkowym, gdzie w czasie jednej wizyty postaramy się dopełnić wszystkich możliwych formalności związanych z rozliczeniem podatkowym z Austrii.

Czy zwrot podatku z Austrii mi się należy?

Od czasu podpisania przez Polskę z Austrią umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, nasi rodacy mają możliwość odzyskania nadpłaconych w formie zaliczek na podatek dochodowy pieniędzy. Jest to możliwe każdorazowo, gdy Polacy podejmowali zatrudnienie w sposób legalny na terenie Austrii. Odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy można odzyskać nawet do 5 lat wstecz.

Jakie dokumenty będę musiał/a zgromadzić, by odzyskać pieniądze z tytułu zwrotu podatku z Austrii?

Aby wnioskować o zwrot podatku z Austrii konieczne jest zgromadzenie dokumentacji potwierdzającej pobyt i zatrudnienie w tym kraju. Ponadto do wniosku potrzebne będzie wypełnienie formularzy wymaganych przez austriacki urząd. Warto wiedzieć, iż korzystając z naszych usług masz pewność, że pomożemy Ci w ich wypełnieniu. Szczegóły o tym, jakie dokumenty warto przygotować do wniosku znajdziesz w dziale: Dokumenty.

Ile może wynieść zwrot podatku z Austrii?

Każdy wniosek zgłoszony do austriackiego urzędu skarbowego jest indywidualnie rozpatrywany, a co za tym idzie każdorazowo kwota zwrotu podatku różni się od zwrotów innych podatników. Niemniej jednak, gdy dostarczysz nam swoje dokumenty podatkowe jesteśmy w stanie oszacować wstępnie możliwą do odzyskania kwotę zwrotu austriackiego podatku. Jednak ostateczna wysokość pieniędzy, jaką zwróci Ci urząd skarbowy w Austrii otrzymasz wraz z decyzją podatkową na kilka miesięcy po złożeniu wniosku o zwrot podatku.

Jak odzyskam swoje pieniądze?

Zwrot podatku zostaje przekazany na nasze konto. Po odliczeniu należnej nam prowizji, całość odzyskanej kwoty zostanie przekazana na Twój rachunek bankowy lub zostanie nadana przekazem pocztowym. To Ty ustalasz w jaki sposób mamy zrealizować zwrot należnych Ci pieniędzy.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Cieszymy się, że chcesz skorzystać z naszego doświadczenia i wraz z nami odzyskać podatek z Austrii. Informację w jaki sposób będzie przebiegać nasza współpraca znajdziesz w dziale Procedura. Zachęcamy do kontaktu z nami w dogodnej dla Ciebie formie. Dane kontaktowe znajdziesz w dziale Kontakt.