Zwrot podatku z Austrii – dla kogo?

Austria - Zwrot podatku z AustriiCzy w ciągu ostatnich pięciu lat podejmowałaś/eś legalne zatrudnienie w Austrii? Legalne zatrudnienie oznacza, że pracowałaś/eś na umowę o pracę, a z Twojego wynagrodzenia austriacki pracodawca pobierał zaliczki na podatek dochodowy. Mając tą wiedzę masz dużą szansę, aby odzyskać pieniądze, które zostały nadpłacone w austriackiej skarbówce. W jaki sposób tego dokonać?

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisana między Polską a Austrią pozwala naszym rodakom podejmującym legalną pracę w tym kraju odzyskać nadpłacone podatki. Tym samym, jeżeli złożysz odpowiednie dokumenty do austriackiego fiskusa masz szanse odzyskać pieniądze, które Ci się należą.

O zwrot podatku z Austrii możesz ubiegać się do pięciu lat wstecz po zakończeniu okresu zatrudnienia w tym kraju, a w szczególnych przypadkach nawet do dziesięciu lat wstecz. Rok podatkowy w Austrii jest taki sam jak kalendarzowy, a wniosek o zwrot podatku można składać po zakończeniu danego roku podatkowego.

Dlaczego warto rozliczyć podatek z Austrii, korzystając z doświadczenia naszego biura?

Od wielu lat rozliczamy podatki polskim pracownikom zatrudnionym na terenie Austrii. Dzięki temu w naszym biurze formalności zostały uproszczone do minimum, a Ty masz pewność profesjonalnego oraz indywidualnego podejścia do rozliczenia. Odpowiedź na pytanie, jak wyglądać będzie nasza współpraca znajduje się w dziale Procedura.

Przygotowanie i wypełnienie dokumentów związanych z pobytem i zatrudnieniem w Austrii pozwoli na opracowanie wniosku o zwrot podatku. Dzięki powierzeniu nam Twojego rozliczenia podatkowego masz pewność, że dokumentacja będzie poprawna i pełna, co przełoży się na jak najwyższy zwrot Twoich pieniędzy oraz jak najkrótszy okres oczekiwania na decyzję podatkową. Więcej informacji związanej z dokumentacją potwierdzającą Twoją pracę i pobyt w Austrii znajdziesz w dziale Dokumenty.

Jaki jest koszt świadczonych przez nas usług?

Powierzając nam wnioskowanie o Twój zwrot podatku z Austrii masz gwarancję indywidualnego podejścia do Twojego rozliczenia. Profesjonalna i kompleksowa usługa świadczona przez nas należy do najtańszych na rynku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale Opłaty.

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na pytania związane z austriackim rozliczeniem podatkowym odwiedź dział Pomoc. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura podatków zagranicznych.