Procedura, odzyskanie podatku z Anglii

Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii z naszą pomocą sprowadza się do kilku kroków. Dzięki czemu nasi Klienci w szybki i łatwy sposób mają możliwość odzyskania należnych pieniędzy. W jaki sposób przebiega procedura zwrotu podatku?

1. Skontaktuj się z nami

Jeśli w ciągu ostatnich czterech lat pracowałaś/eś legalnie w Wielkiej Brytanii, masz duże szanse na odzyskanie pieniędzy z tytułu nadpłaty podatku. W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem. Możesz to uczynić poprzez:

  • wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się po prawej stronie, wskazując jako kraj rozliczenia Wielką Brytanię; podając swoje dane w formularzu nasi konsultanci będą mieć możliwość skontaktowania się z Tobą we wskazanym w formularzu czasie;
  • kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: +48 32 297 39 04 lub +48 500 221 797
  • kontakt e-mailowy, pisząc na adres: info@jubira-podatki.pl
  • bezpośrednią wizytę w naszym biurze, gdzie wszystkie możliwe formalności związane z rozliczeniem zostaną załatwione na miejscu.

2. Skompletujmy wspólnie dokumentację

Zebranie i wypełnienie wszystkich dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii pozwoli na złożenie dokumentacji do brytyjskiego urzędu. W tym celu po kontakcie z nami uzyskasz pełną informację o tym, jakie dokumenty będą potrzebne oraz w jaki sposób je wypełnić, aby mieć szansę na odzyskanie należnych pieniędzy. Formularze niezbędne do wniosku możemy dostarczyć Ci pocztą tradycyjną lub przesłać na podany adres e-mail. Więcej na ten temat dowiedz się z działu Dokumenty.

3. Prosimy o dostarczenie dokumentów

Po podpisaniu wypełnionej dokumentacji, prosimy o jej skompletowanie i dostarczenie do naszego biura. Możesz to zrobić osobiście lub przesłać je listem poleconym lub przesyłką kurierską. Zachęcamy do wykonania kopii dokumentów przed wysłaniem ich do naszego biura. Adres, na jaki należy wysłać dokumentację to:

„Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem „Zwrot podatku UK”

4. Dokonujemy kalkulacji zwrotu podatku

Dzięki uzyskaniu pełnej dokumentacji pozwalającej na wnioskowanie o zwrot podatku z Anglii, Wielkiej Brytanii, przed wysłaniem jej do urzędu HMRC dokonujemy wstępnego oszacowania wysokości zwrotu podatku. W ten sposób uzyskasz informację o przewidywanej kwocie zwrotu na jaką możesz liczyć z brytyjskiego urzędu skarbowego.

5. Wnioskujemy i oczekujemy na zwrot podatku

Gdy już przygotujemy Twój wniosek, dostarczamy go do odpowiedniego urzędu podatkowego w Wielkiej Brytanii. Jak długo czeka się na odpowiedź w sprawie zwrotu podatku z UK? Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cała procedura trwa minimum trzy miesiące. Po tym terminie interweniujemy w tej sprawie ponownie, aby przyspieszyć wydanie decyzji podatkowej przez urząd, jak również wtedy, kiedy urzędnicy zwrócą się z prośbą o wyjaśnienia związane z rozpatrywanym wnioskiem. Do każdego wniosku podchodzimy indywidualnie, a wszystkie rozliczenia rzetelnie przeprowadzamy od początku do końca.

6. Przekazujemy należne pieniądze

Otrzymanie pozytywnej decyzji z brytyjskiego urzędu pozwala oczekiwać na czek ze zwrotem podatku. Po potrąceniu prowizji za wykonaną usługę, pieniądze zostają przekazane w dogodny dla Ciebie sposób (przelewem na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z procedurą odzyskiwania podatku z UK, prosimy o kontakt.