Pomoc Anglia

Anglia - Zwrot podatku z UKPomoc, zwrot podatku z Anglii

Podatkowe rozliczenia bywają skomplikowane, a w czasie zastanawiania się czy warto starać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zachęcamy do lektury poniższej listy najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Czy można rozliczyć podatek z Wielkiej Brytanii przebywając w Polsce?

Korzystając z usług naszego biura podatkowego masz możliwość rozliczyć podatek w czasie jednej wizyty lub nawet za pośrednictwem internetu. To my zajmujemy się w Twoim imieniu dostarczeniem dokumentacji do brytyjskiego urzędu podatkowego i będziemy monitorować Twoje rozliczenie aż do uzyskania zwrotu podatku.

Ile pieniędzy mogę odzyskać w związku ze zwrotem podatku?

Nie wszyscy Polacy, którzy pracowali legalnie w UK decydują się na wnioskowanie o zwrot podatku z zagranicy. Często jest to spowodowane niewiedzą lub brakiem doświadczenia w rozwiązywaniu spraw podatkowych. Zdarzają się również opinie, że na procedurze zwrotu podatku nie da się zbyt wiele zarobić, a my zawsze wyjaśniamy, że te pieniądze po prostu się należą i warto po nie sięgnąć. Jeśli chodzi o wysokość zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii jest on uzależniony od okresu pracy za granicą, wysokości dochodu oraz odprowadzanych składek na podatek dochodowy. Każdorazowo wysokość zwrotu podatku ustalana jest indywidualnie w związku z czym warto skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowych środków z urzędu.

Jakie terminy obowiązują przy rozliczeniu podatkowym w Wielkiej Brytanii?

W szczególnych przypadkach, np. w sytuacji prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w UK (z ang. Self Employed), jak również dla osób zarejestrowanych w systemie Self Assessment istnieje coroczny obowiązek składania deklaracji podatkowej do końca października lub on-line – do końca stycznia każdego roku. Pozostali Polacy podejmujący zatrudnienie w Wielkiej Brytanii nie mają obowiązku corocznego rozliczenia z urzędem podatkowym w UK, jednak takie rozliczenie może się opłacać z uwagi na możliwość uzyskania zwrotu podatku. O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można wnioskować nawet do czterech lat wstecz od zakończenia zatrudnienia na Wyspach Brytyjskich.

Chcę skorzystać z waszych usług. Jak to zrobić?

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku w związku z pracą w Wielkiej Brytanii, prosimy o kontakt z naszym biurem. Oferujemy dla wygody różne kanały komunikacji, dzięki czemu rozliczyć podatek możesz nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie internetowej, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i wyjaśnią kolejne etapy związane z rozliczeniem podatku.

Jakie dokumenty będą potrzebne do rozliczenia podatku z UK?

Przed złożeniem wniosku o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii koniecznie zajrzyj do działu Dokumenty. Znajdują się w nim szczegółowe informacje związane z dokumentacją wymaganą do rozliczenia podatkowego. Pamiętaj, że brak niektórych z wymaganych dokumentów nie wyklucza możliwości starania się o odzyskanie należnych pieniędzy.

W jaki sposób odzyskasz pieniądze ze zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii?

Podając adres do korespondencji masz pewność, że decyzja o przyznaniu pieniędzy z brytyjskiego urzędu zostanie wysłana pocztą. Od czasu uzyskania pozytywnych informacji w ciągu maksymalnie czterech tygodni na adres naszego biura zostanie wysłany Twój czek ze zwrotem podatku. Czek ten zrealizujemy w Twoim imieniu, przekazując środki na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. Dzięki temu w szybki sposób będziesz mieć możliwość odzyskania należnych pieniędzy.

Czy masz jeszcze jakieś pytania związane z procedurą odzyskania podatku z UK? Zachęcamy do kontaktu z nami, a nasi konsultanci postarają się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości związane z rozliczeniem.